Białe certyfikaty - efektywność energetyczna w energetyce i przemyśle

Bazawiedzy Sekcja Aktualności Wsparcie ze środków NFOŚiGW dla projektów ograniczających zużycie energii

Czwartek, 26 Kwiecień 2018

Wsparcie ze środków NFOŚiGW dla projektów ograniczających zużycie energii

system dla_oszczednosci_01

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza przeznaczyć do 2016 roku 820 mln zł na wsparcie inwestycji ograniczających zużycie energii elektrycznej w przedsiębiorstwach.

W pierwszych ogłoszonych przez fundusz konkursach przedsiębiorstwa ubiegają się o środki na realizację inwestycje za 126 mln zł.

W ramach konkursu prowadzonego przez NFOŚiGW o wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które w roku poprzedzający złożenie wniosku zużyły minimum 50 GWh energii elektrycznej.

W ogłoszonych przez NFOŚiGW konkursach firmy złożyły siedem wniosków o dotacje na wykonanie audytów energetycznych i trzy wnioski o pożyczki na realizację inwestycji za 126 mln zł.

Kolejne firmy czekają już z gotowymi wnioskami na ogłoszenie nowych konkursów, które prawdopodobnie zostaną uruchomione jeszcze w tym roku.

W przyszłym roku można się spodziewać jeszcze dwóch naborów wniosków, a do podziału będzie 200 mln zł.

NFOŚiGW zamierza również objąć w przyszłości wsparciem projekty ograniczające zużycie energii przez małe i średnie firmy. (źródło: Rzeczpospolita, 20.09.2011)

Zapisz się do newslettera aby być na bieżąco

energopomiar bcZakłady Pomiarowo – Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach powstały w 1950 r. Firma świadczy usługi pomiarowe, badawcze i doradcze dla energetyki zawodowej i różnych branż przemysłu. Główne dziedziny działalności to: ochrona środowiska, procesy cieplne, efektywność energetyczna, chemia energetyczna i diagnostyka, analizy chemiczne i fizykochemiczne, nadzór nad inwestycjami i Inżynier Kontraktu.